Зацікавленість рослинними продуктами в країнах Європи

Постачальник споживчих послуг, Ceuta Group, вивчала тренди клієнтів з усієї Європи на предмет того, наскільки їхні обізнаність та зацікавленість у веганстві у найбільших країнах Європи зросла за останні 5 років. Виявилося, що у цілому суспільство в усіх частинах континенту цікавиться веганством все більше і більше, окрім деяких виключень.

У Нідерландах зацікавленість у веганстві зросла на рекордну кількість – 645% з 2014 року. Нідерландці витратили 96 мільйонів євро на замінники м’яса за майже рік спостереження (січень-грудень 2018 року), 17% жителів цієї країни ідентифікують себе як вегетаріанці або вегани, а 25% людей зменшують кількість м’яса у їхньому раціоні.

Греція займає друге місце з ростом зацікавленості у рослинному харчуванні у 590%, на третьому місці Португалія – 552%, а на четвертому – Великобританія, 469%.

Україна займає одинадцяте місце серед європейських країн за рівнем зацікавленості.  Однією з найбільш стрімких тенденцій серед населення є відмова від продуктів тваринного походження. Майже 2 мільйони українців усвідомлено відмовилися від споживання м’яса та сповідують вегетаріанство. Такі дані були отримані в ході соціологічного дослідження  2017 році. “Відкриті клітки Україна” та Київський міжнародний інститут соціології провели повторне соціологічне дослідження за результатами якого можна спостерігати, що  за останні два роки  кількість вегетаріанців зросла на 1,9% (5,2% у 2017, та 7,1% у 2019 серед опитаного населення), серед них веганів 1,1%.

Згідно з дослідженням, більшість тих, хто відмовляється від споживання тваринних продуктів – це молоді люди віком від 18 до 29 років. У цій же віковій категорії більше людей вибирають повну відмову від продуктів тваринного походження (веганство), в порівнянні зі старшим поколінням.

З іншого боку, Італія – європейська країна, у якій у порівнянні з 2014 роком рівень зацікавленості впав на 20%. 10% італійців – вегетаріанці, але більшість з них має у раціоні як молочні продукти, так і яйця. Не дуже гарна статистика і в Болгарії – -13% за останні 5 років.

Людей, що стали вегетаріанцями або веганами через екологічний аспект збільшилося на 159% у порівнянні з 2014 роком. Друга за популярністю мотивація – здоров’я, має зріст на 61%. Причина переходу на рослинну дієту задля добробуту тварин становить лише 30%.

Джерело: https://bit.ly/2jXjYiU

 

© Plant-Based Challenge 2023

contact@uaplantbased.com.ua

Маєте запитання?
Тут є відповідь!