Йод, Селен та Цинк

Йод

Тіло використовує йод для вироблення гормонів щитоподібної залози. Ці гормони контролюють швидкість роботи кліток в організмі. Добова норма споживання йоду для дорослої людини складає 140 мікрограмів (150 мкг згідно з українським МОЗ). Усі вегани мають вживати надійні джерела цього мікроелементу.

Не існує надійного способу визначення кількості йоду в рослинній їжі. Рослинні продукти (окрім водоростей) можуть містити як багато, так і мало йоду, адже його вміст залежить від ґрунту, на якому ці продукти були вирощені.

Хоча водорості містять йод, не слід вживати їх як основне джерело цього мікроелементу. Його кількість у водоростях може сильно різнитися (та навіть бути надто високою), а деякі водорості є забрудненими небажаними елементами.

МОЗ України рекомендує вживати йодовану сіль як основне джерело йоду, проте це може бути не оптимальним варіантом для тих, хто обмежує її вживання. Харчові додатки (вироблені не з водоростей) можна вважати найнадійнішими джерелами йоду.

Детальніше про йод на рослинному харчуванні дізнавайтеся за посиланням
 

Селен

Селен є частиною важливих ферментів, котрі пришвидшують усі процеси в тілі. Кількість цього елементу в їстівних рослинах залежить від його кількості в ґрунті, на якому вони були вирощені.

Норми споживання селену різні: для жінок вона складає 60 мікрограмів, а для чоловіків 75 мкг, і ця різниця заснована на середній вазі людей різної статі. Згідно з українським МОЗ, норма споживання селену для жінок і чоловіків складає 50 і 70 мкг відповідно. Важливо також не вживати забагато селену, адже передозування має неприємні наслідки. 

Найбагатшими на селен є бразильські горіхи. Хоча його вміст в горіхах різниться, він зазвичай високий, тож лише два горішки на день забезпечують добову норму селену.

Детальніше про селен на рослинному харчуванні дізнавайтеся за посиланням
 

Цинк

У рослинних продуктах цинк міститься в невеликих кількостях, але його дефіцит не поширений. Багатими на цинк рослинними продуктами є бобові, горох, горіхи, гарбузові та соняшникові зернята. 

Детальніше про цинк на рослинному харчуванні дізнавайтеся за посиланням

 

© Plant-Based Challenge 2023

contact@uaplantbased.com.ua

Маєте запитання?
Тут є відповідь!