Вітамін В12

Вітамін В12 виробляють мікроорганізми, тож у рослинній їжі його немає. Збагачені продукти та харчові додатки є його єдиними надійними джерелами. Існує думка, що цей вітамін є у водоростях і ферментованих продуктах, але це не так. 

  • Вітамін В12 додають до деяких альтернатив молочних продуктів, веганських намазок, харчових дріжджів та екстрактів дріжджів, сухих сніданків
  • Вживайте ці продукти щонайменше два рази на день
  • Намагайтеся щодня вживати 3 мікрограми вітаміну В12 із насичених продуктів
  • Вживайте щонайменше 10 мікрограмів щодня чи 2000 мікрограмів щотижня 

Кількість вітаміну В12, указана вище, може здатися великою порівняно з рекомендованою нормою для дорослих. Проте ця кількість є безпечною та допоможе переконатися, що ви отримаєте цього вітаміну достатньо. Тіло краще поглинає В12 у невеликих кількостях, тому чим рідше ви його споживаєте, тим більша доза необхідна. До того ж не існує верхньої межі норми споживання вітаміну В12, адже жодного токсичного ефекту на людину не було виявлено.

Ви також можете помітити, що різні вітаміни містять різні форми вітаміну. Ціанокобаламін є рекомендованим, адже він є найбільш стабільним та дослідженим. Ваше тіло перетворює його на дві активні форми вітаміну В12, а саме метилкобаламін та аденозилкобаламін. 

Дізнавайтеся більше про вітамін В12 за посиланням

 

 

© Plant-Based Challenge 2023

contact@uaplantbased.com.ua

Маєте запитання?
Тут є відповідь!