Вітамін D

Вітамін D необхідний для здоров’я кісток, адже він контролює кількість кальцію та фосфору в організмі. Він також є важливим для здоров’я м’язів.

Деякі вважають, що вітамін D взагалі не є вітаміном, тому що наш організм здатен його виробляти під дією сонячного випромінювання. Проте цього синтезу не достатньо для оптимального здоров’я кісток та м’язів, тому вживання вітаміну D разом із їжею є важливим в осінньо-зимовий період. А деяким групам людей варто вживати додатки вітаміну D протягом усього року.

Рекомендації щодо харчових додатків для веганів

Щоденне вживання 8.5-10 мікрограмів вітаміну D є рекомендованим для дітей до року, а добова норма для дорослих складає 10 мкг. Найкращим способом отримати таку кількість вітамінує вживання додатків, причому дітям вони необхідні незалежно від пори року. Проконсультуйтеся з педіатром, аби визначити правильну дозу вітаміну для дитини. Якщо ж ви бажаєте підвищити свій рівень вітаміну D, перебуваючи на сонці, будьте дуже обережними: ризики, пов’язані з негативним впливом сонячного випромінювання більші, ніж з дефіцитом вітаміну D. 

Особливі поради для веганів

10 мікрограмів вітаміну D складно отримати з їжі на будь-якому типі харчування, тож додатки є надзвичайно важливими. Зауважте, що не всі види таких додатків є веганськими: хоча вітамін D2 і підходить для веганів, вітамін D3 може походити як із тваринних джерел, так і з лишайників. 

 

© Plant-Based Challenge 2023

contact@uaplantbased.com.ua

Маєте запитання?
Тут є відповідь!