Білок

Білок є частиною таких важливих структур організму, як кістки та м’язи. Він також необхідний для боротьби з інфекціями, перенесення кисню, росту та регенерації.

То де ж вегани беруть протеїн? Це одне з найпоширеніших запитань про рослинне харчування. Якщо ви маєте різноманітне та збалансоване харчування, вживаєте багато цільних продуктів та адекватну кількість калорій, ви забезпечите свій організм білком.

Скільки протеїну є в рослинній їжі?

Дуже багато! Всупереч розповсюдженій думці, рослинні білки є повноцінними, тож рослинна їжа може забезпечити вас усіма незамінними амінокислотами. Ці амінокислоти є білковими «будівельними блоками», котрі не синтезуються вашим тілом. Варто лише вживати різні види білкових продуктів протягом дня.

Дорослій людині необхідно отримувати щонайменше 0.8 грамів білку на кілограм маси тіла в день. Веганам радять вживати 1 грам білку на кілограм маси тіла, адже рослинні білки засвоюються дещо гірше. Таку кількість легко отримати з рослинної їжі, варто лише переконатися, що у вашому раціону є достатня кількість різноманітних високобілкових продуктів, таких як боби, сочевиця, нут, тофу, рослинне молоко або йогурт, арахіс. Детальніше можна дізнатися тут.

 

 

 

© Plant-Based Challenge 2021

contact@uaplantbased.com.ua

Маєте запитання?
Тут є відповідь!